classiera loader

Kullanım Şartları ve Koşulları

Sayın Üyemiz,

www.irtibatrehberi.com’a (Bundan sonra kısaca “irtibatrehberi.com” olarak anılacaktır.) üye olmadan önce lütfen bu sözleşme içerisinde yer alan tüm maddeleri dikkatlice okuyunuz. Tamamını okuduktan sonra, sözleşmeyi kabul etmek ve onaylamak için www.irtibatrehberi.com ’da üyelik ekranlarında karşınıza çıkacak olan ilgili sahaları doldurunuz. Üyelik onayınızı takiben MOBİFİN MOBİL FİNANS TEKNOLOJİ HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ. (Bundan sonra “Şirket” olarak anılacaktır.) sizin adınıza güvenli bir kullanıcı hesabı oluşturacaktır ve onayını kayıt esnasında bildirmiş olduğunuz e-posta adresine veya GSM numaranıza gönderecektir. Üyelik kaydınızın tamamlanması ve kullanıcı hesabınızın oluşturulması, işbu “Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Sözleşmesi” (Bundan sonra kısaca “Sözleşme” olarak anılacaktır.) içerisinde yer alan tüm maddeleri okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi beyan ettiğiniz ve yasal geçerliliği olan bir akdin oluşmasına olur verdiğiniz anlamına gelir. Bu Sözleşme, elektronik ortamda siz (Bundan sonra kısaca “Üye” olarak anılacaktır.) ve Şirket arasında anında gerçekleşmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiş olacaktır.

  1. TANIMLAR

Site: irtibatrehberi.com adresinde yayın yapan internet sitesi
Üye Sitenin ana sayfasında bulunan “Giriş Yap” bağlantısındaki “İrtibatrehberi Üyesi Olmak

İçin Tıklayınız” butonuna tıklayarak üye olma sürecini tamamlamış kişi.

Profil: irtibatrehberi.com adresine vermiş olduğunuz bilgilerle oluşturulan e-posta adresi, kullanıcı adı, ad, soyad, şifre ve sizin tarafınızdan eklenen fotoğraflardan oluşan, diğer üyeler tarafından görüntülenebilen üyeye özel interaktif alan.

İçerik: Sizin veya diğer üyelerin irtibatrehberi.com’u kullanarak gönderdiği, sağladığı veya paylaştığı her şeyi kapsar.

Rumuz: Üyenin, profilini oluştururken ad ve soyad şeklinde kullanmayı tercih ettiği isimdir.

Platform: Uygulama geliştiricileri ve internet sitesi operatörleri dahil başkalarının irtibatrehberi.com’dan veri almasına ya da veri temin etmesine olanak sağlayan bazı uygulama programlama arabirimleri ve hizmetlerdir (içerik gibi).

Paylaşım: irtibatrehberi.com’daki profilinizi ile yayınladığınız veya irtibatrehberi.com’u kullanılarak sunulan gönderiler.

  1. SÖZLEŞMENİN KONUSU

2.1. irtibatrehberi.com, bir mikroblog sosyal network (ağ) servisi olup üyelerine kısa cümleler, fotoğraflar, haber paylaşımı veya video gibi küçük içerik parçalarını paylaşabilecekleri, yorum ve tartışma yapabilecekleri ortam sağlar.

 

2.2. Sözleşme’nin konusu, sitede sunulan hizmetlerin, bu hizmetlerden yararlanma şartlarının ve tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. Üye, Sözleşme hükümlerini kabul etmekle, site içerisinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin Şirket tarafından açıklanan her türlü beyanı da kabul etmiş olmaktadır. Üye, Şirket tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan diğer her türlü kullanım koşuluna ve Türkiye Cumhuriyeti mevzuatı ile Uluslararası Sözleşmelere uygun davranmayı taahhüt etmiş sayılmaktadır. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai sorumluluk Üye’ye ait olacaktır.

  1. ÜYENİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1. Üye’nin irtibatrehberi.com’a içerik ekleyebilmesi, içerikleri okuyabilmesi, içeriklere yorum yapabilmesi, içerikleri paylaşabilmesi, içeriklere resimli karakterlerle tepki verebilmesi (emoji), diğer üyeleri takip edebilmesi, belli içerikleri favorilere ekleyebilmesi, diğer üyelerle mesajlaşabilmesi için ana sayfada bulunan “Giriş Yap” bağlantısındaki “Şirket Üyesi Olmak İçin Tıklayın” a tıklamak suretiyle; e-posta adresi, kullanıcı adı, ad, soyad, şifre ve talep edilecek diğer verileri girerek irtibatrehberi.com’a üye olması gerekmektedir.

Üyeler, e-posta ya da GSM numaraları üzerinden üyeliklerini onaylayabilirler. GSM onaylı kullanıcılar, onaylı kimlik olduğundan site kullanımında imtiyazlı haklara sahip olabileceklerdir. GSM onaylı kullanıcıların, onaylı kimlik olmasından dolayı, bir GSM numarasına, tek bir üyelik hakkı tanınmıştır.

3.2. Üye 18 yaşından küçük ise, Sözleşmenin tarafı olamaz. Üye’nin tüzel kişiyi temsil etmesi halinde, Üye, tüzel kişi adına Sözleşme tarafı olmaya yetkili olduğunu ve tüzel kişi için Sözleşme’nin bağlayıcı olduğunu kabul eder.

3.3. Üye tarafından sitede paylaşılan içerikler irtibatrehberi.com’daki kullanıcı profil sayfası aracılığıyla kontrol edilebilir. Üyeler, platform üzerinde sundukları veya paylaştıkları içeriklerin, herkesin bu içeriğe ulaşarak kullanmasına ve Üye ile ilişkilendirilmesine izin vermeyi kabul ederler.

3.4. Üyeler izin verilmeyen ticari iletişimler yayımlamamayı (spamlar gibi) kabul ederler.

3.5. Site yöneticileri ve alt yapısı Üye tarafından yazılan her içeriği saklamak zorunda değildir. Alt yapı sorunları ve başka sorunlar nedeniyle içerikler silinebilir ya da kaybolabilir. Üyeler Sözleşme’yi kabul etmekle bu koşulları kabul etmiş sayılır.

3.6. Üyelerin, site aracılığıyla irtibatrehberi.com tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandıkları sisteme erişim araçlarının (kullanıcı adı, şifre v.b) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması durumlarıyla ilgili hususlar tamamen üyelerin sorumluluğundadır. Üye’ye ait kullanıcı adı ve şifre ile gerçekleştirilen her işlem bizzat Üye tarafından gerçekleşmiş sayılacaktır. Üyelerin, sisteme giriş araçlarının güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı üyelerin ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlardan irtibatrehberi.com’un doğrudan veya dolaylı herhangi bir sorumluluğu yoktur.

3.7. Üyenin irtibatrehberi.com’a üye olurken seçmiş olduğu rumuz Üyeye özeldir ve başka bir Üye tarafından kullanılamaz. Üyenin kullanmak istediği rumuzun başka bir Üye tarafından

kullanılması durumunda Üyeden başka bir rumuz seçmesi istenecektir. Üye, rumuzunu ve şifresini korumak ile yükümlüdür. Bu yükümlülüğe uyulmaması durumunda irtibatrehberi.com hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

3.8. Üyelerin, kendi aralarında site aracılığıyla yaptıkları özel mesajlaşmalar da dahil olmak üzere sitede yaptıkları her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Üyelerin birbirlerine gönderdiği mesajlar ile ilgili olarak irtibatrehberi.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Bu nedenle Şirket’in uğrayabileceği her türlü zarara karşılık Üyeye rücu hakkı saklıdır.

3.9. Üye, başka bir Üyenin veya üçüncü bir kişinin gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi, sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez. Böyle bir durumda irtibatrehberi.com’un hiçbir sorumluluğu bulunmamakla beraber, irtibatrehberi.com’un uğrayabileceği her türlü zarara karşılık Üyeye rücu hakkı saklıdır.

3.10. GSM onaylı Üyeler, onaylı kimlik olduğundan, paylaşım yaparken kullanabilecekleri karakter sayıları, e-posta onaylı Üyelerle farklılık gösterecektir. GSM onaylı üyelerin, tek paylaşım altında kullanabilecekleri karakter sayısı 560 (beşyüzaltmış) iken, e-posta onaylı kullanıcıların tek paylaşım altında kullanabilecekleri karakter sayısı 280 (ikiyüzseksen)’dir.

3.11. Üyelik hesabında hukuka aykırılık unsuru taşıyan hiçbir veri yer almamalıdır. Başkası gibi davranarak, izin almaksızın herhangi bir bireye ait bir isim kullanarak ya da insanları kışkırtacak saldırgan bir kullanıcı adı oluşturulamaz. Ayrıca oluşturulacak olan profillerde kullanılan profil resimlerinin de hukuka aykırılık içermemesi gerekmektedir.

3.12. Üye, üyelik hesabı için doğru ve eksiksiz bir biçimde bilgi sağlama ve bu bilgileri sürekli güncel tutmakla yükümlüdür.

3.13. Herkese açık ve aynı şekilde sunulan kullanım koşulları, Üye’nin kayıtlı üye olması ve/veya Şirket servislerinden yararlanması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır.
Üye, Sözleşme’den haberdar olmadığı veya Sözleşme’yi okumadığı iddiasında bulunamaz.

3.14. Sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, Sözleşme’nin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.

3.15. Taraflar, bu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda, Şirket’in defter ve kayıtları ile bilgisayar kayıtlarının (e-posta yazışmaları, internet trafik bilgisi ve erişim kayıtları[log] ve benzeri) 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin Delil Sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

  1. ŞİRKETİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1. Üyenin platformdaki paylaşımları , profil kısmında veya herhangi bir alandaki paylaşım, resim , metin vesair paylaşımları gerekli görüldüğü hallerde hiçbir gerekçe göstermeden ilgili site yöneticileri tarafından silinebilir veya başka bir konu başlığı altına

taşınabilir. Ayrıca Sözleşme’de bahsi geçen platform kurallarının ihlali halinde hesabınız geçici veya süresiz olarak kapatılabilir. Haksız bir nedenle hesabınızın kapatıldığını düşünüyorsanız. irtibatrehberi@info adresine itirazlarınızı mail atabilirsiniz fakat Şirket bu itirazlarla bağlı değildir.

4.2. Üyeler önceden izin almadan, otomatik araçlar (adres toplama botları, robotlar, spider, kazıyıcılar vb. ) kullanarak diğer üyelere ait bilgileri toplamamayı, virüs ya da başka kötü niyetli kodlar yüklememeyi taahhüt ederler.

4.3. Şirket, Üyelerin sunduğu ve paylaştığı ( link, frame vb. ) içeriklerin doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu kontrol etmek veya araştırmakla yükümlü değildir.

4.4. Şirket, Üyelerinin ürettikleri ve yayınladıkları içeriklerden 5651 sayılı Kanun

m.5/1 gereği hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Ancak 5651 sayılı Kanun ve 5846 sayılı Kanun’un öngördüğü usullere uygun bildirilen ve hukuka aykırı olduğu düşünülen bir içeriği kontrol etmek ve teknik olanakları dâhilinde o içeriği çıkarmakla yükümlüdür.

Şirket, 5651 sayılı Kanun m.5/2 ‘de bahsi geçen hukuka aykırı içeriğin haberdar edilmesi hakkının kullanımı için sağladığı iletişim kanallarıyla, üyelere her türlü teknik altyapıyı sağlamış olup kişilik haklarının ihlal edildiğini iddia eden kişilerin taleplerini, ilgili haberin ulaşmasından itibaren en geç 24 saat içinde cevaplandıracaktır. Şirket’in sunmuş olduğu iletişim kanalları ile hukuka aykırı içeriğin uygun bir şekilde haber verilmesi sorumluluğu üyelere ait olup, her ne şekilde olursa olsun uygun bir şekilde bu hakkın kullanılmaması ( hangi içeriğin söz konusu ihlale yol açtığının net bir şekilde belirli olmaması, iletinin kullanıcıdan kaynaklı nedenlerle tarafımıza ulaşmaması vb. ) durumunda Şirket herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıca Şirket, hukuka aykırı içeriğin haberdar edilmesi hakkının kullanımı için sağladığı iletişim kanallarıyla kullanıcılara her türlü teknik altyapıyı sağlamış olduğundan, mahkeme celbi yoluyla haberdar olma veya hukuka aykırı içeriği haberdar etmeksizin erişimin engellenmesi durumlarında her türlü hakkını saklı tutar.

4.5. Şirket, Üye tarafından oluşturulan içeriğin hiçbir şekilde kontrolünü yapmamaktadır. Ancak Üyeler tarafından, 3. şahıs ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti Kanunları ve Uluslararası Anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer hakların ihlal edilmesi halinde; ayrıca telif haklarını ihlal eden, müstehcenlik (pornografi) içeren, hakaret, küfür, nefret söylemi, küçük düşürücü ifadeler barındıran, şeref ve haysiyete yönelik saldırı niteliği taşıyan içeriklerin paylaşılması; Anayasada belirtilen Cumhuriyet’in niteliklerini, siyasî, hukukî, sosyal, laik, ekonomik düzeni değiştirmek, Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmak, Türk Devletinin ve Cumhuriyetin varlığını tehlikeye düşürmek, Devlet otoritesini zaafa uğratmak veya yıkmak veya ele geçirmek, temel hak ve hürriyetleri yok etmek, Devletin iç ve dış güvenliğini, kamu düzenini veya genel sağlığı bozmak amacı içeren her türlü terör eyleminin benimsenmesi, özendirilmesi ve yönlendirilmesini sağlayan veya teşvik eden içeriklerin paylaşılması; halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkmasına sebebiyet verecek içeriklerin paylaşılması; kişileri ve toplulukları rahatsız edecek derecede toplu iletişim yapılması; kişilerin ve toplulukların sözle, resimle veya video içeriğiyle taciz edilmesi; virüs gönderilmesi ya da web sitesinin verimli çalışmasını engellemek için kesme, sınırlama veya yok etme için tasarlanmış diğer bilgisayar kodları ya da yazılım veya donanım içeren herhangi bir malzeme iletmesi; ayrıca Şirket hizmetlerinin ve servislerinin amacını aşan bir şekilde kullanılmasının anlaşılması halinde, Şirket, hizmetleri derhal durdurma, ilgili içerikleri yayından çıkarma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir. Şirket, idari makamlardan gelecek olan talepler doğrultusunda, hukuka aykırı içerik ve kod sahibinin bilgilerini paylaşma hakkına sahiptir.

4.6. Üye, Sözleşme’yi onaylayarak irtibatrehberi.com’a üye olurken vermiş olduğu e-posta bilgileri üzerinden kendisi ile Şirket tarafından yürütülen genel ve özel kampanyalar, avantajlar, ürün, hizmet tanıtımları, reklam, pazar araştırması anketleri ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları hakkında bilgi vermek ve bunları sunmak dahil olmak üzere Sözleşme’de belirtilen amaçlarla iletişime geçilmesine ve kişisel verilerinin bu amaçla kullanılmasına izin vermektedir.

4.7. Site’den kaynaklanan ya da kaynaklanmayan herhangi bir hata, ihmal, kesinti, silinme, bozulma, iletimde gecikme veya iletişim ağı başarısızlığı gibi teknik sorunlardan dolayı Site ve Üyeler ile Üyelerin kendi arasındaki iletişiminde kesintiler olabilir. Bu kesintilerden dolayı yaşanan iletişim ve Siteye ulaşmaya ilişkin kesintilerde Üye’nin yaşayacağı sorunlardan irtibatrehberi.com sorumlu tutulamaz.

4.8. Şirket, sunduğu servislerin kesintisiz ve hatasız çalışması için elinden geleni yapacaktır. Ancak internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu 3. kişilerin sistemlerinde meydana gelebilecek aksaklıklar, sistem bakımları, beklenmedik haller ve mücbir nedenler gibi vakıalarda Şirket servisleri de bağlantılı olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlarda Şirket servislerinin etkin olarak işleyebilmesi için gerekli tedbirler alınacaktır. Fakat doğrudan müdahale yetkisi olmayan bağlantılı servis arızaları ve hataları için Şirket sorumluluk kabul etmemektedir.

Ayrıca Şirket, internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu 3. kişilerin sistemlerinde meydana gelebilecek aksaklıklar, sistem bakımları, beklenmedik haller ve mücbir nedenler gibi vakıalarda veya gerekli gördüğü takdirde herhangi bir neden göstermeksizin, hizmetleri ve uygulamayı geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir.

4.9. Şirket, sitede sunduğu hizmetler kapsamında belirli bir amaca uygunluk, kesintisiz devamlılık, güncelleme, işlevsellik, doğruluk, hatasızlık dâhil açık ya da zımni hiçbir garanti vermemektedir. Şirket, gerekli gördüğü zamanlarda hizmetleri ve uygulamayı geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Hizmetlerin ve uygulamanın geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Şirket‘in kullanıcıya karşı herhangi bir sorumluluğu yoktur.

4.10. Şirket, dilediği takdirde sunmuş olduğu hizmetler üzerinde en iyi hizmeti verme amacı ile her zaman haber vermeden, tek taraflı değişiklik yapabilir.

4.11. Bu Sözleşme, değişen yasalar ve koşullara göre, yeni özellikler eklendikçe veya Şirket kullanıcılarından yeni öneriler geldikçe yeniden, önceden kullanıcılara herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın tek taraflı olarak düzenlenebilir, güncellenebilir ve yeni bir sürümü yayınlanabilir. Bu nedenle, kullanıcının irtibatrehberi.com’u her ziyaret edişinde bu Sözleşme’yi yeniden gözden geçirmesi önerilmektedir.

4.12. irtibatrehberi.com Üyeleri arasındaki mesajlaşmalar sadece ilgili taraflarca okunabilir. Ancak, sitenin güvenliği ile ziyaretçi ve üyelerin maddi ve manevi haklarının korunması amaçlarının gerektirdiği durumlarda irtibatrehberi.com yetkilileri bu mesajlara erişim hakkını saklı

tutar. Bu durumlarda dahi irtibatrehberi.com, bireysel mesajlaşmaların içeriğini üçüncü kişilerden gizler.

  1. FİKRİ HAKLAR

5.1. Platform hizmetine bağlı tüm servislerin, alan adlarının, yazılım kodlarının, ara yüzlerinin, içeriklerinin, ürün incelemelerinin, videolarının, algoritmalarının, çizimlerinin, modellerinin, tasarımlarının ve diğer tüm fikri sınaî haklarının sahibi site sahipleridir. Sunulan servislerin yazılım, tasarım, görsel ve sair telif hakları tamamen site sahiplerine aittir. Servislerin ve hizmetlerin, bununla bağlantılı sayfaların kopyalanmasına, çoğaltılmasına ve yayılmasına, ayrıca tersine mühendislik işlemlerine tabi tutulmasına izin verilmemektedir.

5.2. Üyelerin sunduğu içeriğin diğer Üyeler tarafından paylaşılabilmesi, söz konusu içeriğin alıntı yapılarak paylaşılması şeklinde olmalıdır. Şirket, diğer üyelerin, kaynak göstermeden sanki kendi paylaşımıymış gibi paylaşımda bulunmasından sorumlu olmadığı gibi, başka sitelerden izin alınmadan paylaşılan içeriklerden de hiçbir şekilde sorumlu değildir.

5.3. Üye, Şirket servislerini kullanarak kendisi tarafından oluşturulmuş içerikler, mesajlar, eklemeler ve yüklemeler ile ilgili olarak münhasıran, kısıtlanamaz, dünya genelinde geçerli, geri alınamaz ve bila bedel izin ve lisans hakkı verdiğini kabul etmiş sayılır. Bahsi geçen izin ve lisans hakkı, Üyenin sunduğu ve paylaştığı içerikle ilgili kullanım, yayma, çoğaltma, değiştirme, düzeltme, uyarlama, depolama, işleme ve derleme, eser meydana getirme, dağıtma, iletme, yeniden iletme, kamuya açık alanda icra etme, teşhir etme ve diğer benzeri hakları ve buna ek olarak söz konusu haklar hususunda başkalarına lisans verme hakkını da kapsamaktadır.

5.4. Site’nin tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, tüm unsurları ( bundan sonra kısaca “irtibatrehberi.com’un telif haklarına tabi çalışmaları” olarak anılacaktır) Şirket’e aittir. Üyeler, irtibatrehberi.com hizmetlerini ve irtibatrehberi.com’un telif haklarına tabi çalışmalarını yeniden satamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez veya başkasının irtibatrehberi.com’un hizmetlerine erişmesine veya kullanmasına izin veremez.

5.5. irtibatrehberi.com’un telif haklarına tabi çalışmaları, irtibatrehberi.com’un ticari markaları, irtibatrehberi.com’un ticari görünümü veya Site vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve know-how’a yönelik tüm hakları saklıdır.

 

  1. REKLAM

6.1. Şirket, 3. kişi kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir.

6.2. Şirket, e-posta ile pazarlama faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişimde bulunacağını, Üyenin isteği dışında iletişim ve pazarlama faaliyeti yapmayacağını, Üyenin sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.

  1. PLATFORM KURALLARI

7.1. Paylaşım kirliliği : Üyelerin platformu kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmaları tavsiye edilmektedir. Aksi taktirde paylaşım kaldırılabilir ve bu konuda üye uyarı alabilir. Şirket, ait olmadığı konu başlığı altında paylaşımda bulunduğu için 10 (on)’dan fazla uyarı alan Üyelerin üyeliğini askıya alabilir veya durdurabilir.

7.2. Hak kısıtlamaları yöneticiler tarafından değiştirilebilmektedir. Bu yüzden bu yönde maddeler ilerde bu anlaşmaya eklenebilir ve Üye bu maddeleri kabul etmiş sayılır.

7.3. Platformda aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, adminlere veya Üyelere saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, yayınlarla ilgili spoiler içeren mesajlar, başka Üyelerin kimliğini açıklayıcı, adult içerik, kopya yazılım, warez, crack, nocd, şifre kırma, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen, Anayasada belirtilen Cumhuriyetin niteliklerini, siyasî, hukukî, sosyal, laik, ekonomik düzeni değiştirmek, Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmak, Türk Devletinin ve Cumhuriyetin varlığını tehlikeye düşürmek, Devlet otoritesini zaafa uğratmak veya yıkmak veya ele geçirmek, temel hak ve hürriyetleri yok etmek, Devletin iç ve dış güvenliğini, kamu düzenini veya genel sağlığı bozmak amacı içeren her türlü terör eyleminin benimsenmesi, özendirilmesi ve yönlendirilmesini sağlayan veya teşvik eden konular açmak ve içerikler paylaşmak, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer Üyeleri rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır. Her mesajın IP adresi ve giriş tarihi gerektiğinde yetkili makamlara verilmek üzere kaydedilmektedir. Üyeler, bu mikroblog’un moderatörlerinin, adminlerinin veya webmasterının, kendi iradeleri doğrultusunda herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul etmektedirler. Üyeler, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. kişilere verilmeyecek olsalar da, herhangi bir ‘hack’ olayı sonucunda bu bilgilerin 3. kişilerin eline geçmesi halinde, webmaster, moderatör ya da adminler sorumlu tutulamazlar.

  1. GİZLİLİK

8.1. Üyeler, siteye üye olurken verdikleri bilgilerin gizliliğini (özellikle Şirket Üye şifresinin gizliliğini) ve doğruluğunu Sözleşmeyi onaylayarak kabul ve beyan ederler. Şirket, Üye adını ve şifresini 3. kişilerle paylaşmamaktadır. Ancak bu bilgilerin yetkisiz kişilerce ele geçirilmesi ve bu kişilerce Şirket servislerinin kullanılması halinde herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

8.2. Site içerisinde, başka web siteleriyle ilgili çeşitli linkler ve bannerlar bulunabilir. Üye bu web sitelerini ziyaret ederken ve kullanırken dikkatli davranmalıdır. Bu sitelerin operatörleri, irtibatrehberi.com üyeleriyle ilgili çeşitli bilgiler toplayabilirler ve bu bilgileri irtibatrehberi.com’un kullanacağından farklı bir amaç için kullanabilirler. irtibatrehberi.com bu sitelerin işlemlerinden ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.

8.3.. Şirket, 3. kişi kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir.

8.4. Sitedeki sistemle ilgili sorunların tanımlanabilmesi ve çıkabilecek muhtemel sorunların acil olarak giderilebilmesi için Şirket, gerektiğinde Üyelerin IP adreslerini kaydedebilir ve bu kayıtları anılan bu amaçlarla kullanabilir. Bu IP adresleri, Şirket tarafından Üyelerini genel anlamda tanımlamak ve kapsamlı bir şekilde demografik veri toplayabilmek amacıyla kullanabili

Kullanım Şartları ve Koşullarını PDF Formatında İndirmek İçin TIKLAYIN